› Mistrovství ČR v automobilových soutěžích uzavřelo první poločas v okolí Hustopečí, z vítězství se poprvé v kariéře radoval Adam Březík
› Vozy Škoda Fabia RS Rally2 dealerských týmů dominovaly dění na jižní Moravě od začátku do konce a opanovaly stupně vítězů
› Škoda byla s 38 vozy nejzastoupenější značkou ve startovním poli a v cíli také nejúspěšnější, když měla v nejlepší desítce zastoupení devětkrát

Mladá Boleslav, 15. června 2024 – Domácí šampionát v rally pokračoval v Hustopečích třetím podnikem, který uzavřel první polovinu šestidílného seriálu. Za téměř ideálního počasí od začátku hrály prim vozy Škoda Fabia RS Rally2 dealerských týmů, které spolu bojovaly o příčky nejvyšší. Po dramatické bitvě se ze zaslouženého vítězství radovala posádky Samohýl Škoda Teamu ve složení Adam Březík/Ondřej Krajča.

První etapu nejlépe zvládl favorizovaný Jan Kopecký
Tradiční soutěž na jižní Moravě se uskutečnila v obvyklém formátu. První etapa se uskutečnila v pátek večer, druhá pak od sobotního rána. Opět nechyběly většinou jezdců oblíbené šotolinové úseky, které se staly jednou z charakteristických vlastností hustopečské rally mezi vinohrady. Od začátku se podle očekávání usadil v čele největší favorit Jan Kopecký, který těžil z dokonalé znalosti tratí. Zázemí jeho Agrotec Škoda Rally Teamu totiž sídlí právě v Hustopečích. Poté, co poslední rychlostní zkouška úvodní etapy v pátek večer byla zrušena, odevzdával týmový vůz Škoda Fabia RS Rally2 do uzavřeného parkoviště s náskokem 5 sekund na Adama Březíka. Dominik Stříteský ani Erik Cais se hned na úvod nevyvarovali chybám, a tak se jejich ztráta pohybovala kolem půlminuty. Už v této fázi se rýsovala naprostá převaha vozů Škoda, jejichž posádky se poskládaly na prvních pěti místech.

Adam Březík se dočkal premiérového vítězství v mistrovství ČR
Také sobotní druhá etapa se nesla ve znamení boje o vteřiny. A opět hrály prim posádky podporované tuzemským zastoupením automobilky Škoda Auto. Ke skvělému výkonu se vzepjal Adam Březík, jenž porazil favorizovaného Jana Kopeckého a zaslouženě slavil premiérové vítězství v soutěži mistrovství ČR. Neméně zajímavý duel se odehrával v souboji o třetí příčku. Dominik Stříteský, jenž vyhrál předchozí Rallye Český Krumlov, udržel za svými zády Erika Caise a za cílovou rampou tentokrát vystoupil na bronzový stupínek. Letošní 19. ročník Rally Hustopeče, k jejímuž zdárnému průběhu přispěl také autorizovaný prodejce vozů Škoda Agrotec, byl velkým úspěchem pro značku Škoda Auto. Soutěžní speciály Škoda Fabia obsadily prvních šest míst, v nejlepší desítce jich skončilo devět.